Sevgili Koçlar bu ay özellikle gezegenlerin hareketleri ve Ay’ın konumu göze alındığında finansal konularda dikkatli olmanız gerektiğini belirterek başlayalım söze. Biraz müsrifliğiniz üstünüzde bu aralar ama sakin olun ve alışverişe çıkmadan önce mutlaka doğru bir planlama yapın deriz. Beklediğiniz ödemeleri ise Dolunay’ın bekliyor. Özellikle erkek Koçlar bu ay karşı cinse karşı ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız, aile içi sıkıntılar yaşamanız olası. Bu aralar çekiciliğiniz üstünüzde. Kariyerinizde yurt dışı seyahatler olabilir. Bu ay sizin için aşk, macera ve para demek…

Sevgili Boğalar biraz fevri davranışlarınıza gem vurup bu ay alınganlık ve kapris yapmaktan vazgeçmelisiniz. Riskli bir döneme girdiğinizi ve tepkilerinizde dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu durum hem özel hem de iş-kariyer fırsatlarınızı değerlendirmeniz noktasında büyük önem arz ediyor. Yeni ortaklıklar ve yeni projeler oluşabilir. Boğa burcunda gelişen Dolunay maddi açıdan refaha ereceğinizi müjdeliyor. Bu dönem miras, prim gibi bir sebeple toplu bir para elinize geçebilir. Özellikle kariyer planlarınızı saklı tutmanızda ve pratiğe geçirmeden duyurmamanızda yarar var. Aşk hayatınızda ise durağan bir dönemdesiniz.

Ah Sevgili hassas İkizler… Üzüntülerinizin size esir etmesine izin vermeyin. Ayın ilk yarısında inzivaya çekilmeniz gerekebilir belki de bu ruhunuzun arınması için bir fırsat olabilir. Boğa burcunda 14 Kasım tarihinde gerçekleşecek dolunay ile birlikte biraz daha işinize odaklanmanızı öneriyoruz. Ayın ikinci yarısında özellikle 18 Kasım’daki Merkür-Neptün kare açısıyla birlikte ayın başındaki kara bulutlar dağılacak ve hedeflere odaklanarak olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. İletişim ve sosyal ilişkilerde ise yine çok başarılı olacaksınız. Aile üyelerinizin sağlığıyla ilgilenmeli ve evinize daha çok vakit ayırmalısınız.

Ayın ilk günü gerçekleşecek olan Güneş Neptün açısı hemen hemen tüm burçların içine kapanık, inzivaya çekileceği bir dönemi tetiklerken duygusal yengeçlerin bundan uzak durması mümkün mü? Sevgili Yengeçler, siz de duygu ve düşüncelerinizi netleştirmek için kendi içinize bir yolculuk edeceğiniz döneme giriyorsunuz. Boğa burcunda gelişecek Dolunay’ın olumlu etkisi ile siz de olumlu ve başarılı bir döneme geçiş yapacak yeni iş ve kariyer fırsatları ile karşılaşacaksınız. Kasımın ikinci yarısında ise özellikle iş konusunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 20 Kasımdaki Neptün düz hareketi ile ruh eşinizi bulacağınız ve manevi bir yükselme yaşayacağınız sürece giriyorsunuz. Güneş’in Yay burcuna girmesi ile de iş hayatınızda olumlu gelişmeler yaşarken; duygusal kırılma noktaları da yaşayabilirsiniz. Yeni anlaşmalar ve imzalar gündeme gelebilir. Mide ve sindirim sorunlarına dikkat!

Sevgili Aslanlar ayın ilk günlerinde gerek iş, gerekse duygusal anlamda tam bir bomba gibisiniz. Her an patlamaya hazırsınız. Ayın ilk on gününde atacağınız her adımda sükunete davet ediyoruz sizi. Daha sakin, daha temkinli davranmalısınız. Bu ayın ikinci yarısında aşk alev alev size koşuyor olacak. Evli Aslanlar için ise aile içinde tam bir sevgi yumağı olacakları dönemi müjdeleyebiliriz. Bekar Aslanlar ise ayın son on günüde özlediği aşka kavuşabilir. İş ile ilgili de zihinsel anlamda daha hazır olacağınız ve bilgi, deneyimlerinizi gösterebileceğiniz bir Kasım ayı sizi bekliyor. 13-15 Kasım tarihlerinde ise sağlığınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Sevgili Başak burçları bu ayı sizin için iki kelime ile özetleyebiliriz: Ev ve aile… Ay boyunca evinizle ilgili tadilatlar, onarımlar yapacağınız gibi aile ve akraba ilişkilere de azami önem veriyorsunuz. Devlet kapısıyla ilgili bir konuda yaşamış olduğunuz bir konu varsa bu ayın sonuna kadar çözüme ulaşabilirsiniz. Manevi açıdan kendinizi yenilemek için verimli bir dönemdesiniz. Yine Başakların o ince eleyip, sık dokuyan detaycılığına takılmazsanız işlerinizin tıkır tıkır da yürüyeceğini belirtelim. Para ve aşk konusunda çok verimli bir dönem değil ancak sıkıntı bulutları da dağılıyor.

Sevgili Teraziler sonunda parasal sıkıntılarınız bitiyor. Artık ay sonunu denkleştirme sıkıntılarınızın sonuna geldiniz. Son dönemlerde iletişim konularında yaşanılan sıkıntılar da bu süreçte olumlu gelişmelere gebe. Boğa burcunda oluşan Dolunay iletişim konusunda sizi yoğun bir döneme sokacak. Yeni kişilerle tanıştığınız ve iş-sosyal ilişkiler trafiğinizin yoğun olacağı bir Kasım ayı sizleri bekliyor. Ancak bu kadar yoğunluğa rağmen sizin şu savrukluğunuz devam edeceğe benziyor. Bu durum da haliyle sağlığınızı etkileyebilir dikkat! Aile içi sıkıntıları çözüme ulaştırmak için ay sonuna kadar uğraşacağınız yorucu bir tempoya daha giriyorsunuz. Belki bir ev değişikliği de olabilir. Gelecekle ilgili birçok planınızla ilgili somut adımları bu ay atmış olacaksınız. İş fırsatları karşınıza çıkacak. Üzgünüz hala aradığınız aşk kapıyı çalmıyor…

Sevgili Akrepler Kasım ayı boyunca kendinizi sevdiğinize çok daha doğru ve yalın bir biçimde ifade etme şansına sahip olacaksınız. Yükselen Akrepler özellikle ilişkiler alanında çok mutlu olabilecekler. Maddi açıdan da daha rahat bir döneme girdiğinizi müjdeleyelim ve iş ile ilgili kısa seyahatlerin de sizi beklediğini belirtelim. Dolunay Boğa burcundayken maddi açıdan fırsatlar sizin için açılacak. Belki yeni bir taşınmaz alabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise iyimser gelişmeler göze çarpıyor. Bu ay özellikle yeni bir imaj oluşturmak için de kendinize zaman ayırabileceksiniz.

Sevgili Yaylar uzun süredir yaşadığınız olumsuzluklardan Güneş Neptün açısı etkisiyle kurtulacağınızı belirtelim. Özellikle iş hayatınızda daha mantıklı ve somut adımlar atacağınızı ve bu adımların olumlu bir şekilde sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Dolunay Boğa burcunda gerçekleştiğinde iş hayatında yeni imzalar ve yeni fırsatlar kapınızı çalabilir. Bu dönemde aile hayatınızla ilgili belli başlı bazı problemlerinizi de masaya yatıracağınız bir süreç başlıyor. Ancak Kasım ayı ile birlikte bakış açınızın da daha olumluya dönmesiyle birlikte işleriniz ve duygularınız da pozitif bir seyir izleyecek. Sinir sisteminizi korumanız için bu bakış açınızı kaybetmemeniz gerekiyor. Yurt dışı bağlantılı işler de gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgili Oğlaklar ayın ilk günü için size malasef iyi haberler veremiyoruz. Özellikle ayın ilk yarısında aile içi sıkıntılar ve tartışmalar yaşayabilirsiniz. Ardından yaşayacağınız sıkıntılı süreç sağlıkla ilgili sorunlara da yol açabilir. Bu durum ayın ikinci yarısında da devam edeceğe benziyor. Ailevi konularda üzücü haberler yaşamakla birlikte yaşayacağınız duygusal travmaları çözmek için kendinizle baş başa kalmanız gerekebilir. Ayın son haftasında ise zihniniz daha berrak bir şekilde hayata kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Kişisel gelişim, felsefe, şifa teknikleri ile ilgili konularda yapacağınız çalışmalar size iş ve özel hayatınızda kazanç olarak geri dönebilir.

Sevgili Kovalar, bu ay size mutlu haberler geliyor. Ayın ilk günlerinde ailenizle yaşayacağınız paylaşımlar aya daha dinç ve mutlu başlamanızı sağlayacak. Finansal konularda ayın ortalarına doğru biraz bütçe planlama hatalarından kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu dönem özellikle paranızı riske edecek yatırımlardan kaçınmalısınız. Ayın son günlerinde ise sizinle ilgili sizin dışınızda oluşacak gelişmeler canınızı sıksa da siz bunun üstesinden gelmeyi başaracaksınız. Yine de huzuru kendi ailenizde bulacağınızı vurgulayalım. Yeni bir iş ve fırsat kapısı da bu ay sonunda açılabilir.

Sevgili Balıklar Kasım ayı boyunca iş hayatınızla ilgili bazı gelişmeler olabilir. İş seyahatlerinin yine yoğun olduğu bir döneme giriyorsunuz. Kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler, aile yaşantınızı da olumlu etkileyecek ve uzun süren parasal sıkıntılardan nihayet kurtulacaksınız. Ancak yoğun tempoya dalarak kendinizi ihmal etmeyin sakın. Özellikle mevsim değişikliğinin yoğun yaşandığı Kasım ayında sağlığınıza çok daha özen göstermeniz gerekiyor. Yine sosyal ilişkilerde çok mutlu ve aktif bir döneme giriyorsunuz. Hayatınıza yeni bir aşk girebilir. İlişkiniz farklı bir boyuta da taşınabilir.