İZMİR’DE ALTINORDU YÜKSELİYOR

0
504 views

1-8 1

İzmir’in köklü kulüplerinden biri olan Altınordu Futbol Kulübü Türk futboluna önemli katkılar vermeye devam ediyor. Kulüp bünyesinde altyapıdan birçok oyuncu yetiştiren Altınordu, altyapıya önem veren ender kulüplerden arasında yer alıyor.

İZMİR(GüvercinHaber)- Altınordu futbol kulübü Türkiye’nin oyuncu yetiştiren kulüp olmasının yanında “ İyi birey, İyi vatandaş, İyi futbolcu” mottosu ile örnek bir vatandaş yetiştirmeye önem veriyor. Bünyesinde önemli hocaların yer aldığı kulüpte, günümüz futbolunda konjonktürel olarak değişen gelişmelere bağlı olarak oyuncu yetiştirmeyi hedefliyor.

Altınordu, “Dünyada saygıyla tanınmak” vizyonuyla “Özkaynak modeli uygulayarak, bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştiren örnek bir futbol kulübü olarak dünyada tanınmak” amacı ile dünyaya saygın kulüpleri arasında yer almayı hedefliyor. Birçok Avrupa kulüpleri ile kardeş takım projelerinde yer alan Altınordu gün geçtikçe Türkiye’de ve aynı zamanda Avrupa’ya birçok oyuncu kazandırmış bir kulüp olmanın gururunu yaşıyor. Misyonunda da ileri futbol eğitiminde, bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak, sportmen bireyler olmalarına katkı koymak ve içlerinde seçilmiş doğal yetenekli olanlarına ve oyunculara üst düzey kalitede gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmeyi hedefliyor.

Ozan Önal

CEVAP VER