NEDİR BU TM?

0
615 views

 

İZMİR(Güvercinhaber)- İzmir Alsancak’ta merkezi bulunan Transandantal Meditasyon, 1957 yılından beri bütün dünyada farklı bir meditasyon tekniği olarak tanınmaktadır. Bu tekniği dünyaya tanıtan Maharishi Mahesh Yogi, bu öğretiye hayatını adamadan önce fizik eğitimi almış bir bilim insanıdır. Mahesh Yogi bir gurudan on üç yıl eğitim aldı ve ustası ölmeden önce bu tekniği dünyaya tanıtmakla görevlendirdi.

Maharishi Türkiye’ye, 1966 ve 1968 yılları arasında olmak üzere toplam üç kez gelmiştir. Geldiği ilk yılda Transandantal Meditasyon Merkezi kurulmuştur. Günümüzde birçok il ve ilçede merkezleri bulunuyor. Öğrenmek ve iletişime geçmek için ücretsiz tanıtım konferanslarına katılabilirsiniz.

ŞEHRİN İÇİNDEKİ MEDİTASYON MERKEZİ

İzmir Alsancak’ta bulunan merkezinin tanıtım konferansına katıldık ve bu meditasyon tekniği hakkında ilk bilgileri öğrendik. Bu meditasyon yedi adımlık bir süreçte öğreniliyor, ilk adımı ise tanıtım konferansı. Burada aldığınız bilgiler doğrultusunda isterseniz diğer adımlara devam edebilirsiniz.

Transandantal Meditasyonu yapabilmek için çok fazla bir şeye ihtiyacınız yok, gerekli olan yalnızca oturabileceğiniz bir yer. Günde iki kez yirmi dakikanızı ayırarak gündelik hayatın bütün yorgunluklarından, stresinden ve hastalıklardan arınabilirsiniz. Üzerine en çok araştırma yapılan meditasyon olan TM, yapılan araştırmalarda birçok hastalığın tedavi aşamasında yararlı olduğunu ortaya koymuştur.

Mine Uslu

CEVAP VER